Çalışma Grupları TROD Kurslar English

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı Tarafından Gelen Yazı


Değerli Üyemiz,

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafından gelen yazı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Saygılarımızla.

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği

 

Sayın Yetkili

Kanser Daire Başkanlığımızca; Kadın Kanserleri konusunda toplumda farkındalık oluşturmak ve toplum bilincinin geliştirilmesi amacıyla 2016 yılı Mayıs ayının 2. haftasında İstanbul ili Boğaz Köprüsü üzerinde; Avrupa’dan gelecek bisikletli ekipler, Ankara’dan gelen bisikletli ekipler, Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımlarıyla kanser farkındalığı için “Kadın Kanserleri Farkındalığı İçin Bisiklet Turu” planlanmaktadır.

2016 yılı Mayıs ayında Kanser Daire Başkanımızın Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneği işbirliğiyle Avusturya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden İstanbul’un Asya yakasına kadar uzanan güzergahı üzerinde olan ülkemize giriş yaparak kadın kanseri farkındalığı oluşturmak amacıyla bisiklet turu planlanmaktadır.

·         Avrupa ülkelerinden bisiklet ile gelen ekip 13 Mayıs 2016 tarihinde sınırı geçerek Edirne KETEM önünden start alarak Tekirdağ güzergahı üzerinden İstanbul’a ulaşacaktır.

·         11 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’dan ikinci ekip Gerede, Bolu, Sakarya ve Kocaeli güzergâhlarından İstanbul’a ulaşacaktır.

·         Anadolu ve Avrupa’dan gelen ekipler 15 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul Boğaz Köprüsünü bisiklet ile geçerek Bakanlık, STK’lar ve halkımızın da katılımlarıyla Anadolu yakasında basın açıklaması yapacaktır.

Söz konusu farkındalık etkinliğine dair detaylı bilgiler http://www.ride4women.com/en/ adresinde yer almakta olup katılmak isteyen Sivil Toplum Kuruluş ve gönüllülerinin ücretsiz üye olmaları gerekmektedir.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifwww.kanser.gov.tr

Kanser Daire Başkanlığı

İlkiz Sok. No:4/1-2 Sıhhiye/Ankara

Telf: 0312 565 6001

Fax: 0312 565 6032 

Site Haritası | Yardım ve Servis | Kanuni Uyarı | Asistan Karnesi
© Tüm hakları Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği'ne aittir, izinsiz alıntı yapılamaz.

AstraZeneca'nın koşulsuz eğitim desteğiyle hazırlanmıştır.