Çalışma Grupları TROD Kurslar English

Avon'dan Global Meme Kanseri BursuTürk Doktorlarına AVON’dan Global Meme Kanseri Burs Programı’na Katılma Fırsatı

‘AVON Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları’ projesi ile 15 yıldır sağlık alanında Türkiye’nin en kapsamlı ve uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden birini sürdüren AVON Türkiye, Global AVON Vakfı ile birlikte bu kez de doktorlara meme kanseri ile mücadelelerinde bir gelişim fırsatı sunuyor. Doktorlar Amerika’da gerçekleşecek burs programı kapsamında meme kanseriyle ilgili düzenlenecek olan sempozyuma katılacak ve meme kanseriyle ilgili çalışmak istedikleri alanda eğitim alacak.

‘Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları’ kapsamında dünya çapında pek çok projeye imza atan AVON, Global AVON Vakfı çatısı altında önemli bir etkinliğe daha imza atıyor.

AVON Global Meme Kanseri Burs Programı ile dünyanın pek çok ülkesinden meme kanseri üzerine çalışmaları bulunan doktorların başvuru yapabileceği burs programına, Türkiye’den başvuran doktorlar da katılım şansı elde edecek.

Son Başvuru Tarihi 6 Ocak

Son başvuru tarihi 6 Ocak olan burs programına başvurular yalnızca Global AVON Vakfı’nın   internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Başvuru formu ve program ile ilgili tüm detaylar http://www.avonfoundation.org/programs-and-events/125-anniversary-global-scholars-program.html  linkinde bulunuyor. Linkte aynı zamanda burs programının kapsamı, birinci başvuru aşamasında doldurulması gerekli olan  özgeçmiş formu, referans mektubu formu, kişisel çalışma alanını açıklayan yazı formları da bulunuyor. İki aşamadan oluşacak olan seçim sürecinin ilk aşamasında adaylar başvurularını internet sitesindeki formu doldurarak iletebilecekler. İlk aşamayı geçen adaylar 30 Ocak 2012 tarihinde belli olacak. İkinci aşamada 27 Şubat 2012 tarihine kadar doktorlardan danışmanlarıyla birlikte çalışmak istedikleri konuya ilişkin eğitim süresi boyunca yapacaklarını dört sayfalık bir taslak çalışmada anlatmaları beklenecek. İkinci aşama başvuruları da  tamamlandıktan sonra 15 Mart 2012 tarihinde sonuçlar açıklanacak. Seçilen doktorlar, 13-15 Eylül 2012 tarihinde Amerika’da düzenlenecek olan ASCO Meme Kanseri Sempozyumu’na katılacak. Sempozyumun ardından doktorlar kendi alanlarına uygun olarak seçmiş oldukları ve aralarında John Hopkins Üniversitesi, Boston Medikal Merkezi, Northwestern Üniversitesi’nin de bulunduğu 14 enstitüden birine yerleştirilecek ve 17 Eylül 2012 itibariyle eğitim almaya başlayacak. Meme kanseri ameliyatı, patoloji, radyoloji, medikal onkoloji, klinik dizayn ve kamu sağlığı gibi alanlarda; seçilen alana bağlı olarak 4 ila 8 hafta sürecek eğitimin sonunda doktorlardan çalışmaları hakkında rapor hazırlamaları beklenecek.  Burs programı kapsamında 4-8 hafta sürecek olan eğitime katılabilmek için ilgili kurumlardan alacakları izin doktorların sorumluluğunda olacak.

AVON’un global olarak sahiplendiği ‘Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları’ projesi kapsamında yürütülen bu önemli burs programının amacı; doktorların kadınların en fazla yakalandıkları kanser türü olan meme kanseri ile ilgili kendilerinin belirledikleri alanda özel eğitim alarak, edindikleri tecrübe ve bilgileri kendi ülkelerinde de uygulamalarını sağlamak.

 

Global AVON Vakfı ile işbirliği içinde olan enstitüler

1.      Emory University/Grady Memorial Hospital

2.      Johns Hopkins University‐Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center

3.      Boston Medical Center

4.      Massachusetts General Hospital

5.      Mount Sinai Hospital &  Sinai Urban Health Institute

6.      Northwestern University

7.      New York Presbyterian Hospital‐Columbia University Medical Center

8.      UCLA‐Oliveview Medical Center

9.      New York University‐Bellevu

10.   Magee‐Women’s Hospital

11.   University of Pittsburgh School of Medicine

12.   UCSF‐San Francisco General Hospital

13.   Washington University St. Louis

14.   Georgetown University‐Capital Breast Care Center

 

 

Ekli dosyayı görüntülemek için tıklayınız.

Site Haritası | Yardım ve Servis | Kanuni Uyarı | Asistan Karnesi
© Tüm hakları Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği'ne aittir, izinsiz alıntı yapılamaz.

AstraZeneca'nın koşulsuz eğitim desteğiyle hazırlanmıştır.