Çalışma Grupları TROD Kurslar English

Olağan Genel Kurul Toplantımızda Seçimi Yapılacak Gelecek Dönem Başkanlığı İçin Aday Olacağını Açıklayan Dr.Yavuz Anacak’ın Yazısı


Sevgili Meslektaşlarım,

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Olağan Genel Kurul toplantısı 13.12.2016 tarihinde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 24.12.2016 tarihinde yapılacaktır.  Bu toplantıda derneğimizin 2017-2018 dönemi başkan yardımcısı ve yönetim kurulu seçilecektir. Bildiğiniz gibi seçilecek başkan yardımcısı 2019-2020 döneminde dernek başkanlığını yürütecektir.

Olağan Genel Kurul’da derneğimizin başkan yardımcılığına aday olduğumu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.  

Değerli Dostlarım, Saygıdeğer Hocalarım,

Radyasyon Onkolojisi camiasına 1990 yılında genç bir asistan olarak adım attım. Çeyrek yüzyıl içinde radyasyon onkolojisindeki olağanüstü gelişmeleri bizzat yaşadım, derneğimizin kurulma aşamalarına ve bu konuda çaba harcayan hocalarımızın özverili çalışmalarına yakından tanıklık ettim. Bugün geldiğimiz noktada Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği ülkemizdeki tüm radyasyon onkologlarını bir çatı altında toplamayı başaran, camiamızın bayramı olarak nitelendirdiğim UROK kongresini bilimsel çıtasını her seferinde daha yukarıya taşıyarak başarıyla düzenleyen; çok sayıda kurs ve online eğitim aktiviteleri, Best of ASTRO toplantıları, board sınavları, akreditasyon faaliyetleri, kısa ve uzun süreli burslar ile radyasyon onkolojisi camiasının standartlarını yükseltmeyi hedefleyen; radyasyon onkologlarının sosyal, ekonomik ve özlük haklarının korunması ve yükseltilmesi için çabalayan bir meslek örgütüdür.  Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği ülkemizde radyasyon onkolojisi camiasının sesidir. Derneğimizin bu konuma gelmesinde karşılık beklemeden emek veren tüm hocalarımıza, dernek aktivitelerinde yer alan meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ederim.

Ben de diğer pek çok meslektaşım gibi derneğimizin çok sayıda faaliyetinde önce öğrenci, sonra eğitici ve yönetici olarak görev aldım. Yıllar içinde edindiğim bilgi birikimim ve deneyimlerim ile derneğimizi daha ileriye taşıma, en üst noktada teslim alacağıma emin olduğum bayrağı benden sonra gelecek meslektaşıma daha da yukarıda teslim etmeyi hedefliyorum. Amacım derneğimizin camiamızı kucaklarken bir yandan da uluslararası alanda saygın bir örgüt haline gelmesidir.      

Sevgili Meslektaşlarım,

Hepinizi Aralık ayındaki Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Olağan Genel Kurulu’na katılmaya davet ediyor ve desteğinizi bekliyorum.

Saygılarımla,

Dr.Yavuz ANACAK 

Site Haritası | Yardım ve Servis | Kanuni Uyarı | Asistan Karnesi
© Tüm hakları Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği'ne aittir, izinsiz alıntı yapılamaz.

AstraZeneca'nın koşulsuz eğitim desteğiyle hazırlanmıştır.